Aktuální:

Šablony II. pro ZŠ a MŠ Vitice

CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0016047

Anotace výzvy

Cílem výzvy je podpořit mateřské, základní a základní umělecké školy a školská zařízení pro zájmové vzdělávání (střediska volného času, školní družiny a školní kluby) formou projektů zjednodušeného vykazování.

Aktivity jsou zaměřeny na osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a odborníků z praxe, na pomoc školám a školským zařízením pro zájmové vzdělávání při společném vzdělávání dětí/žáků/studentů, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga, příp. chůvu v mateřské škole. Dále jsou podporovány extrakurikulární aktivity, spolupráce s rodiči dětí a žáků, kariérové poradenství žáků a aktivity rozvíjející metody výuky s využitím ICT.

Naše škola má vybrané tyto aktivity

-          podporu společenského vzdělávání – školní asistent – oblast sociokulturně znevýhodněného prostředí (MŠ)

-          další vzdělávání pedagogických pracovníků – rozvoj dovedností v ICT (MŠ)

-          podporu osobnostně sociálního rozvoje pedagogů – získávání poznatků v jiných školských zařízeních (ZŠ, MŠ, ŠD)

-          propojení teoretické výuky s praxí – zapojení odborníka do výuky (MŠ, ŠD)

-          zájmový klub – forma volnočasové aktivity – rozvoj logického a strategického myšlení žáků (ZŠ)

-          pomoc žákům ohrožených školním neúspěchem – doučování (ZŠ)

-          projektový den ve škole – řešení problémů spojených s životní realitou, respekt a odpovědnost (ZŠ)

-          využití ICT ve vzdělávání – rozvoj digitálních kompetencí pedagogického pracovníka i žáka v prostředí vzdělávání ve 21.století – učí se univerzálním dovednostem

Projekty a spolupráce

Realizovaný projekt:

Šablony pro ZŠ a MŠ Vitice

REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0004499
je spolufinancován Evropskou unií.

Podpora rozvoje čtenářské a matematické gramotnosti, kvalitnější vzdělávání dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem a podpora společného vzdělávání. Podpora osobnostního a sociálního rozvoje pedagogů, sdílení zkušeností a personální podpora škol.

EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Dokončené projekty:

Zapojení do projektu
"Sdílené radosti a strasti škol ze správního obvodu ORP Český Brod II"
reg.č. CZ.02.3.68/0/15_005/0000148
(poskytnutí poradenské služby, logopedické vyšetření, péče)

Projekt byl realizován v období 1. ledna 2016 – 30. června 2017

cílem projektu bylo:

Dne 28.11.2014 byla ukončena realizace projektu „Zateplení vnějšího pláště mateřské školy Vitice“, akceptační číslo projektu 14197283. Projekt byl financován za spoluúčasti fondu soudržnosti Evropské unie a Státního fondu životního prostředí v rámci 50. Výzvy Operačního programu Životní prostředí, prioritní osa/oblast podpory: 3.2.1. Realizace úspor energie. Cílem projektu je snížení energetické náročnosti budovy Mateřské školy č.p. 104 Vitice, úspora primárních zdrojů energie a tím snížení emisí relevantních látek, především CO2. Realizace projektu zahrnovala zvýšení tepelného odporu budovy zateplením vnějšího pláště budovy mateřské školy v obci Vitice kontaktním stěnovým zateplovacím systémem, výměnu okenních a dveřních výplní, provedení nových vnitřních a vnějších okenních parapetů a zateplení střechy v mezistřešním prostoru stavby.
Celkové výdaje projektu: 1.565.999,42 Kč, způsobilé výdaje projektu: 1.010.522,00 Kč, dotace Fondu soudržnosti EU: 858.943,00 Kč, dotace SFŽP: 50.526,00 Kč.

Dne 28.11.2014 byla ukončena realizace projektu „Zateplení vnějšího pláště hospodářského pavilonu mateřské školy Vitice“, akceptační číslo projektu 14197603. Projekt byl financován za spoluúčasti fondu soudržnosti Evropské unie a Státního fondu životního prostředí v rámci 50. Výzvy Operačního programu Životní prostředí, prioritní osa/oblast podpory: 3.2.1. Realizace úspor energie. Cílem projektu je snížení energetické náročnosti budovy hospodářského pavilonu č.p. 102 mateřské školy Vitice, úspora primárních zdrojů energie a tím snížení emisí relevantních látek, především CO2. Realizace projektu zahrnovala zvýšení tepelného odporu budovy zateplením vnějšího pláště budovy hospodářského pavilonu mateřské školy v obci Vitice kontaktním stěnovým zateplovacím systémem, výměnu okenních a dveřních výplní, provedení nových vnitřních a vnějších okenních parapetů a zateplení střechy v mezistřešním prostoru stavby.
Celkové výdaje projektu: 1.991.050,47 Kč, způsobilé výdaje projektu: 825.039,00 Kč, dotace Fondu soudržnosti EU: 701.283,15 Kč, dotace SFŽP: 41.251,95 Kč.